VIAC NEŽ MAPA

S mapou a geoinformáciami sa stretávame na dennej báze a sú k nám bližšie než sa môže na prvý pohľad zdať. Od nájdenia kaviarne na Foursquare, označenia dovolenky na Pintereste po tagnutie poznámky v Evernote. S touto myšlienkou sa snažíme robiť mapy aj my a predstaviť Vám hodnotu priestorovej informácie novým spôsobom.

MAPOVÉ PORTFÓLIO

Zoznam máp, ktoré sa nám doteraz podarilo vytvoriť.

G-BLOG

  • Mapa Aktivity OSM

    Už dlhšie sledujem aktivitu a mapovú tvorbu ľudí pracujúcich s technológiou Mapbox. Zaujali ma mapy, ktoré zobrazujú priestorové bodové informácie získané zo sociálnej siete Twitter.

  • Mapbox a Google grafy

    Ďalší článok by som rád opäť venoval technológii Mapboxu. Jeho využitie na dizajnovo atraktívne vizualizácie som prezentoval na 3D Mape Piešťan a Hodnotení nemocníc. Ďalšia ukážka demoštruje praktickú integráciu medzi Mapboxom a Google Charts (Google Grafmi).

  • Význam priestorovej vizualizácie

    To, že priestorová vizualizácia akýchkoľvek dát prináša nový rozmer a pridanú hodnotu informácie je v oblasti geoinformatiky všeobecne známy fakt. Ukážku tohto tvrdenia som sa rozhodol demonštrovať na veľkom prieskume hodnotenia nemocníc poisťovne Dôvera s využitím technológie Mapbox.

PÍŠU O NÁS

Kontaktujte nás

TEAM